Pomadki matowe od lat cieszą się powodzeniem i popularnością ze względu na swoją znacznie wyższą trwałość w stosunku do tradycyjnych pomadek satynowych, błyszczyków czy balsamów. Co jednak w ostatnim czasie zyskało status produktu kultowego to pomadki w płynie, które choć w swojej konsystencji i metodzie nakładania przypominają tradycyjny lekki błyszczyk, w rzeczywistości dają w pełni mocne, matowe, trwałe wykończenie na wiele godzin. Jakie kultowe pomadki matowe w płynie warto znać i gdzie szukać tych najlepszych?

Sekret popularności pomadek w płynie

Dobra pomadka to oczywiście nie tylko trwałość, ale też brak efektu wysuszania czy pękania ust, który można niestety spotkać w przypadku wielu płynnych produktów. Właściwości, które gwarantują jej trwałość w kontakcie z napojami czy jedzeniem powodują, że pomadka może nieestetycznie zasychać i pękać, szczególnie jeśli występuje w wersji matowej. Niewielu markom na rynku kosmetycznym udało się opracować formuły, które niwelują tego typu wpadki i pozwalają cieszyć się nieskazitelną czerwienią, zwariowaną fuksją, niebanalnym nude czy nawet nieprzewidywalną czernią ust przez wiele godzin. O jakich pomadkach mowa?

Kultowe pomadki matowe w płynie – profesjonalna jakość, idealne wykończenie

Wraz ze wzrostem zainteresowania różnego rodzaju kanałami makijażowymi na YouTube, zdjęciami wizażystów na Instagramie i ogólnym trendem testowania technik makijażu na własnej twarzy, marki kosmetyczne mogły rozwijać swoje skrzydła daleko poza tradycyjne ramy makijażu profesjonalnego. Tam też zaczęła się ich zabawa formułami, kolorami i jakością, która w rękach marek takich jak Anastasia Beverly Hills, Jeffree Star, HUDA Beauty czy Colour Pop przerodziła się w prawdziwe uwielbienie dla matowych pomadek.

Anastasia Beverly Hills

ABH kolor Vamp

Od klasycznego, codziennego Sorbetu, przez bardzo intensywną czerwień Sarafine, aż po bordowo-śliwkową Sad Girl, kolekcja matowych pomadek w płynie od Anastasii to zdecydowanie zbiór wart uwagi każdego wielbiciela makijażu ust. Marka od lat pracuje nad swoimi formułami, udoskonalając je przy każdej kolejnej kolekcji i już od kilku lat uznawana jest za producenta jednych z najtrwalszych pomadek matowych. Zdecydowanym atutem jest tu właśnie trwałość i lekko satynowe wykończenie, które choć w dalszym ciągu daje efekt zmatowienia, nie pozostawia charakterystycznych pęknięć na ustach.

Jeffree Star

Tu zabawa zaczyna się na dobre. Intensywnie kolorowe szminki jednego z najpopularniejszych wizażystów na platformie YouTube to dowód na to, że makijaż ust wcale nie musi nudzić! Trudno oczywiście wyobrazić sobie wyjście do pracy w turkusowej Breakfast At Tiffany’s czy intensywnie fioletowej Blow Pony, ale gdy tylko nadarzy się okazja do makjażowego szaleństwa, odstaw kolorowe cienie i postaw na hipnotyzujący kolor na ustach. Takich pomadek się nie zapomina!

Morphe

Marka Morphe zasłynęła na rynku przede wszystkim dzięki swoim profesjonalnym pędzlom do makijażu, jednak od kilku lat skutecznie wchodzi także na terytorium matowych pomadek w płynie, dostarczając jedną z szerszych kolekcji kolorystycznych w kategorii nude. Jeśli szukasz idealnego podkreślenia naturalnego koloru ust lub też podążasz za pomadką, która niemalże ukryje ich istnienie, Morphe z pewnością znajdzie tu coś dla ciebie. Od delikatniejszych beży po róże, brzoskwinie i brązy – prawdziwy raj dla fanów tego typu makijażu.

Kultowe pomadki matowe w płynie trudno zliczyć dziś na palcach jednej, a nawet dwóch dłoni. To, co jeszcze do niedawna wydawało się trudno osiągalne dziś dzięki zasługom marek takich jak HUDA czy Anastasia staje się makijażowym standardem, który warto choć raz przetestować na własnych ustach!