agencja aktorskaPraca aktora wygląda z perspektywy osoby postronnej wprost bajkowo. Kilkanaście godzin spędzonych przed kamerą to w końcu nic takiego w porównaniu z pracą fizyczną wykonywaną codziennie przez miliony ludzi na świecie. Niewielu zdaje sobie jednak sprawę jak trudno jest dostać pierwsze angaże na jakimkolwiek planie. A przecież aktorzy to nie tylko telewizja, ale również reklamy czy teledyski. Jak zatem początkujący i doświadczeni aktorzy radzą sobie z poszukiwaniem pracy? Korzystając z usług agencji aktorskiej. Kto może liczyć na współpracę z agencją aktorską?

Agencja aktorska dla amatorów i profesjonalistów

Oczywistym kandydatem do współpracy z agencją aktorską są osoby szczerze zainteresowane aktorstwem jako sposobem na życie. Zarówno ci z pewnym doświadczeniem w grze na planie, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją ścieżkę kariery mogą wykorzystać agencję aktorską jako drogę do zdobywania nowych ciekawych ról i angaży. Agencja zna bowiem branżę znacznie lepiej, niż jednostka i jest w stanie zdobyć informacje o toczących się castingach znacznie łatwiej. To z kolei oznacza, że agencja pomoże znaleźć aktorowi castingi, w których ten ma jakiekolwiek szanse powodzenia. Dzięki współpracy z agencją aktorzy mają możliwość rozwijania się i poszerzania horyzontów, a przy tym kontynuowania swojej obranej ścieżki kariery z pomocą profesjonalistów, którzy znają się na branży. Co więcej, agencja ma możliwości polecania aktorów u producentów i reżyserów, co może nie tylko ułatwić otrzymanie zaproszenia na casting, ale i podnieść szanse zatrudnienia aktora do obsadzanej roli. W filmach potrzebne są jednak nie tylko postacie pierwszoplanowe. Kto jeszcze może liczyć na pomoc i zainteresowanie ze strony agencji aktorskiej?

Agencja aktorska dla dublerów i statystów

 agencja aktorskaWiele osób nie ma w planach wielkiej kariery aktorskiej i często nie myśli nawet o tym, iż mogliby pojawić się w jakiejkolwiek epizodycznej roli. Tymczasem bycie statystą może stać się doskonałą okazją na rozwój własnych zainteresowań i poszerzanie horyzontów. Rola statysty i dublera może również przerodzić się w prawdziwą pasję, która nawet największego sceptyka zachęci do pojawiania się na srebrnym ekranie. Zdarza się też, ze zarówno agencje aktorskie, jak i producenci i reżyserzy poszukują osób o bardzo specyficznych umiejętnościach. Może to być coś tak nietypowego jak żonglerka i magiczne sztuczki, skomplikowanego jak nurkowanie czy strzelanie z łuku, albo tak pozornie pospolitego jak jazda konna czy bieganie. Często aktorzy nie są w stanie wykonywać tych czynności samodzielnie i potrzebują dublerów. Dzięki agencji aktorskiej nawet osoba, która z aktorstwem na wielkim ekranie nie chce mieć nic wspólnego, może wykorzystać kreatywnie swoje umiejętności i zarobić na tym dodatkowe pieniądze.