Osoby publiczne bardzo często korzystają z pomocy adwokatów oraz prawników – jest to bezpośrednio związane z wykonywaną przez nich pracą. Intensywne  życie, bardzo często obserwowane przez liczne portale społecznościowe oraz rzeszę fanów potrafi doprowadzić do poważnych afer, z których bez pomocy prawnika ciężko byłoby samodzielnie wyjść z twarzą. W jakich sprawach gwiazdy najczęściej potrzebują pomocy prawnika?

Rozwody i sprawy sądowe

Osoby publiczne, tak samo jak zwykli ludzie potrzebują bardzo często pomocy adwokata, który będzie reprezentował ich w sądzie podczas rozwodu. Od zwykłej sprawy sądowej różni się to faktem, że zazwyczaj pojawia się duże zainteresowanie otoczenia zaistniałą sytuacją. Często tłumy fotoreporterów gromadzą się przed salą rozpraw próbując dowiedzieć się jakichkolwiek informacji na temat postępowania. Prawnik znanych osób, gwiazd czy celebrytów w maksymalnym stopniu dba o zachowanie w tajemnicy wszystkich danych odnośnie swojego klienta. Często prowadzone są również rozprawy odnośnie alimentów czy opieki nad dziećmi. W sytuacji gdy znana osoba, która bierze udział w rozprawie i zechce podzielić się informacjami z zainteresowanymi zrobi to sama. Prawnik ma za zadanie jedynie bronić jej zdania i prezentować ją przed sądem.

Zniesławianie i szkody na wizerunku

Wiele gwiazd oraz celebrytów musi każdego dnia znosić obecność paparazzi i fotoreporterów. Ich głównym celem jest uzyskanie jak najciekawszych informacji na temat prywatnego jak i zawodowego życia gwiazdy. Bardzo często nawet popularne portale plotkarskie wypuszczają błędne informacje na temat danej osoby. Prawnik w tej sytuacji musi jak najskuteczniej zaprezentować racje swojego klienta tak aby sprawca poniósł odpowiednią karę i stosownie zrekompensował wywołane szkody. Niekiedy zdarzają się sytuacje i zatarcia między dwiema znanymi osobami, co wzbudza wśród fanów i mediów jeszcze większe zainteresowanie. Wówczas prawnik podobnie jak w przypadku w przypadku każdej innej sytuacji musi zagwarantować całkowitą poufność, tak aby żadne dane nie dostały się do rąk reporterów.

Prawo karne i cywilne

Gwiazdy niekiedy stają przed sądem w związku z popełnionym przestępstwem bądź wykroczeniem. Niezależnie od dokonanego czynu, znane osoby mają możliwość skorzystania z pomocy adwokata. Prawnik wspomoże gwiazdę w wielu płaszczyznach gwarantując jej łatwiejsze przejście prze trudny okres w życiu. Fachowa pomoc bardzo często prowadzi do podjęcia stałej współpracy między znaną osobą a danym prawnikiem.

Gwiazdy bardzo często potrzebują pomocy prawnika w związku z prawem cywilnym. Często są oni stroną podczas spraw sądowych odnośnie podziału majątku, podziału spadku lub dziedziczenia. Niekiedy pomoc dotyczy dochodzenia roszczeń pieniężnych o zapłatę. Prawnik w zależności od charakteru sprawy reprezentuje znaną osobę przed sądem gwarantując rozpatrzenie przez sędziego sprawy w zadowalający klienta sposób.

Prowadzenie interesów i porady prawne

Znane osoby niezależnie od wykonywanego zawodu bardzo często prowadzą własne działalności gospodarcze. Utrzymanie własne firmy w przypadku wielu gwiazd nie jest problematyczne, jednak wszelkie sprawy związane z aspektami prawnymi mogą okazać się problematyczne. W związku z tym wiele znanych osób korzysta z jednorazowych konsultacji z prawnikiem lub decydują się oni na stałą współpracę. Dzięki temu mogą liczyć na fachową pomoc w każdej dziedzinie prawnej związanej z prowadzeniem własnej firmy. Ponadto pomoc prawnika może okazać się niezwykle przydatna w codziennym życiu. Bardzo często służy on radą i wystosowuje odpowiednie do potrzeb gwiazdy pisma.