Każda para marzy o pięknym i romantycznym weselu. Ślub wymaga tak wielu przygotowań, że już czasem zapomina się, co jest najważniejsze. W całym zamieszaniu organizacyjnym nie warto zapominać o istotności muzyki na weselu. Muzyka ma dużą wagę, może całkowicie zniechęcić gości do zabawy lub wręcz odwrotnie porwać wszystkich. Dlatego warto temu podpunktowi na liście poświęcić nieco więcej uwagi.

Oprawa muzyczna wesela

Muzyka na weselu nastraja wszystkich zebranych i kieruje zabawą. Para młoda ma do wyboru, zamówić DJ’a bądź zawodowy zespół weselny. Nie ma co ukrywać, że zawsze większe wrażenie robi muzyka na żywo. Prawdziwe instrumenty wręcz zapraszają gości do zabawy, w szczególności starsze pokolenie. Młodsze pokolenie za to doceni elastyczność takiego zespołu, który żywo reaguje na ludzi. Drugim często przekonującym pary młode atutem zespołu jest piękna oprawa muzyczna pierwszego tańca. Żywe dźwięki są najromantyczniejsze.

Jeśli zdecydujemy się na zespół muzyczny, to warto postawić na profesjonalistów, którzy od dłuższego czasu występujących na weselach. Doświadczony zespół umiejętnie prowadzi zabawę od samego początku i dobrze wie, kiedy należy spowolnić, a kiedy przyśpieszyć tempo. Profesjonalny zespół weselny nie tylko gra, ale również prowadzi interakcję z gośćmi i parą młodą.

Wesele to zazwyczaj zabawa na całego i zdarzają się niespodziewane sytuacje. Doświadczony zespół weselny trudno zaskoczyć, tacy muzycy wiedzą, jak sobie właściwie poradzić w różnych wypadkach.

Jak wybrać zespół weselny?

Wiele zależy od rodzaju wybranego zespołu, choć zazwyczaj profesjonalne kapele zajmują się także oczepinami, toastami oraz zachęcaniem gości do różnych zabaw.

Profesjonalny zespół weselny to gwarancja doskonałej zabawy, ale ma to swoją cenę. Wybór weselnej kapeli zamiast DJ wiążę się z wyższymi kosztami finansowymi. Wszystko zależy od waszego budżetu, należy się zastanowić, ile środków możecie poświęcić na muzykę. Decydując się na tę opcję, warto wybrać interesującą kapelę, która zapewni nam to, o czym marzymy. W takim wypadku lepiej zapłacić trochę więcej, ale być naprawdę zadowolonym. Zazwyczaj odradza się zespoły niewystępujące zawodowo na weselach, choć bywają tańsze, to mają często dość sztywny repertuar i gorzej się odnajdują w weselnej rzeczywistości.

Rynek jest pełen profesjonalnych zespołów weselnych, a więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Wybierać możemy spośród kapel orientujących się w różnych stylach muzycznych, o wielorakim składzie i wyposażeniu instrumentalnym. Zanim zdecydujesz się na konkretny zespół, spotkaj się z nim, poproś o muzyczną próbkę lub nagranie z wcześniej granego wesela. Przejrzyj poradniki ślubne, porozmawiaj z innymi parami, dowiedz się, co najlepiej uzgodnić z zespołem przed podpisaniem umowy. Czy warto? Odpowiedź należy do was. Jeśli zależy wam na wyśmienitej zabawie, a koszt mieści się w waszym budżecie, to może warto raz zaszaleć!


Osobom ze Śląska polecamy zespół weselny Trzy i pół – sprawdź.