Odpowiednie perfumy poprawiają humor i dodają pewności siebie. Odpowiednio dobrany zapach może również dodać świeżości i lekkości, dzięki czemu w każdych warunkach będziemy czuć się rześko i przyjemnie. Jest to szczególnie ważne latem, gdy temperatury są naprawdę wysokie, a słońce mocno grzeje. Na jakie perfumy postawić latem i dlaczego? Jak dopasować idealny na ciepłe dni zapach do swoich upodobań i czego lepiej używać? Dowiedz się więcej na ten temat i już teraz wybierz idealny zapach na ciepłe dni i letnie wieczory, który przypadnie Ci do gustu i nie będzie trudny do zniesienia dla innych. 

perfumy na lato

W upalne dni postaw na lekkie i rześkie zapachy oraz świeżość słodkich owoców

Poszukiwanie idealnego zapachu na lato może nie być łatwe. Zanim zaczniemy sugerować się trendami na ten sezon, warto jednak zaufać swojej intuicji i zdać się własnym zmysłem węchu. Dobrym sposobem jest wykorzystanie sieci skojarzeń, jakie w naszej głowie wywołuje samo słowo lato. Zastanów się dobrze, czy kojarzy Ci się ono bardziej z rześkim zapachem morskiej wody czy może słodkimi, świeżymi owocami. A może lato to dla Ciebie kwaśna lemoniada z dodatkiem ziół? Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego warto postawić na swoją intuicję i dopiero po znalezieniu konkretnych skojarzeń, zabrać się za poszukiwanie idealnego zapachu na tę porę roku dla siebie. Wtedy będzie można już na początku odrzucić część perfum, które będą dla Ciebie za słodkie lub zbyt kwaśne. Dzięki temu zakres wyboru będzie znacznie większy.

Po określeniu swoich upodobań i oczekiwań względem letniego zapachu, można rozejrzeć się po ofertach producentów perfum. Warto wybrać ofertę marki, która zagwarantuje nie tylko ciekawy i pobudzający zapach na lato, ale także wysoką jakość produktu.

Perfumy na lato powinny być lekko chłodzące i przede wszystkim orzeźwiające. Dlatego też na tę porę roku idealnie sprawdzą się zapachy wodne, oparte na morskiej bryzie oraz słonej wodzie, a także rozmaite warianty cytrusowe. Najbardziej orzeźwiające i pobudzające będą na pewno te zapachy, w których dominują cytrusy o lekko kwaśnym zapachu. Na ciepłe dni świetnie sprawdzą się także perfumy oparte na zapachach ziół – bazylii, mięty czy rozmarynu. Są one delikatne, ale jednocześnie zmysłowe. Zapachy na lato mogą zawierać nuty pieprzu oraz piżma, które dodatkowo podsycają świeżość wybranych zapachów. 

Dlaczego warto zmieniać perfumy wraz ze zmieniającymi się porami roku?

Nikt nie zabroni nam mieć ulubionego zapachu, który jest idealny na każdą okazję i porę roku. Pewnie większość kobiet posiada choć jeden taki perfum, który jest dla niej uniwersalny oraz ponadczasowy i zawsze znajduje się na jej toaletce.

Jednak zmienianie perfum w zależności od pory roku jest rozwiązaniem, które warto praktykować z kilku powodów. Jednym z nich jest chociażby to, że każdy zapach stopniowo rozwija się na skórze w zupełnie inny sposób latem, a w zupełnie inny zimą, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa.

Dlatego też to, co wydaje się przyjemne i bardzo zmysłowe w okresie zimowym, może zdawać się ciężkie i duszące w okresie letnim i odwrotnie. Orzeźwiające zapachy na lato mogą wydawać się zbyt chłodne na jesień czy zimę. 

Zapachy warto zmieniać także ze względu na osoby nas otaczające. Mocne perfumy aldehydowe to opcja idealna na wieczór oraz miesiące zimowe i jesienne, ale latem mogą być one stanowczo zbyt mocne i ciężkie.

Dlatego trzeba pamiętać, że nasze perfumy czujemy nie tylko my, ale także osoby, z którymi spotykamy się w pracy, siedzimy przy stoliku obok w kawiarni czy robimy zakupy w sklepie.