Możliwości jakie daje technologia sprawiają, że można dokonywać zakupów z każdego miejsca, z domu czy z biura, bez potrzeby wychodzenia do sklepów stacjonarnych. Wiele firm istniejących w galeriach handlowych decyduje się na przeniesienie swojego asortymentu również do sieci w odpowiedzi na potrzeby konsumentów.

To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią lub nie mają czasu chodzić po sklepach i stać w kolejkach, ale także dla osób ceniących sobie wygodę.

Zalety zakupów online

Coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup kosmetyków online. Powodów, dla których decydują się tę formę zakupów jest wiele. 

Wygoda

To największa zaleta zakupów online. Nie ma potrzeby wychodzenia z domu, a co więcej można dokonywać transakcji o każdej porze dnia. Brak kolejek do kasy czy przepychania się wśród innych klientów znacznie przyśpiesza proces zakupów. Dodatkowo sklepy umożliwiają dokonywanie ekspresowych płatności, które nie wymagają od kupującego skomplikowanego logowania się do banku, ani podjęcia innych angażujących czynności.

Niższe ceny w drogeriach internetowych

Wiele firm oferuje bardziej atrakcyjne ceny dla swoich produktów w sklepie internetowym. Wynika to głównie z tego, że sklepy internetowe nie generują kosztów takich jak powierzchnia handlowa czy pensja personelu. Na ceny wpływ ma także ogromna konkurencja w sieci. 

W sklepach online łatwo można też „upolować okazje”, a to za sprawą łatwego porównywania cen wśród konkurencyjnych firm. Jeden produkt o dokładnie takiej samej specyfikacji, może występować w jednym sklepie w znacznie niższej cenie, co przekłada się na oszczędność pieniędzy. Firmy poprzez przeglądarki i aplikacje korzystają też z takich usług jak web i app push, dzięki czemu konsument zostaje powiadomiony o promocji w chwili jej uruchomienia. Wzrastają wtedy szanse na szybkie zdobycie potrzebnego produktu w promocyjnej cenie. 

zakupy w drogerii

Większa dostępność 

Każdemu z pewnością nie raz zdarzyło się, że udał się do sklepu stacjonarnego w celu zakupu konkretnego produktu, którego ostatecznie nie było na stanie. W przypadku sklepów internetowych wygląda to nieco inaczej. Włączenie aplikacji, bądź strony www nie wymaga od człowieka tak dużego wysiłku i nie pochłania tyle czasu co wizyta np. galerii handlowej. 

Poza tym sklepy online zwykle mają znacznie większy asortyment ze względu na nieograniczoną powierzchnię (jak w przypadku sklepów stacjonarnych), bo produkty znajdują się w wielkich magazynach i centrach dystrybucyjnych. W momencie, kiedy produkt jest niedostępny w jednym sklepie online, można po prostu zdecydować się na zakup u konkurencji lub skorzystać z opcji „Powiadom mnie”. Dzięki tej funkcji konsument zostaje od razu powiadomiony o dostępności produktu, po uzupełnieniu asortymentu. 

Większy wybór

Sklepy stacjonarne często mają ograniczony asortyment, a produkty konkretnych marek dostępne są wyłącznie w sklepach o większej powierzchni lub właśnie tylko w sklepie online.

Tym samym drogerie internetowe umożliwiają lepszy dobór produktu do Twoich oczekiwań i potrzeb, ze względu na szeroką ofertę. Można także zapoznać się z pełnym opisem i specyfikacją kosmetyku, aby zakup był jeszcze bardziej trafiony. 

Łatwe zwroty i reklamacje

Zarówno zakup, jak zwrot można dokonać w 100% online. Wiele sklepów oferuje możliwość odesłania paczki, zazwyczaj w terminie 14-stu dni od odebrania zamówienia. W dodatku często w przypadku zwrotów nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów związanych z wysyłką. Dzięki takiej opcji nie trzeba tłumaczyć się ekspedientce dlaczego zwraca się niechciany produkt, co dla wielu osób jest bardzo niekomfortowe. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupach online?

Aby w pełni cieszyć się z zakupów online należy zwracać uwagę na kilka ważnych aspektów, dzięki którym zakupy będą pomyślne i bezpieczne.

Wiarygodność sklepu

W sieci czai się wiele niebezpieczeństw. W przypadku zakupów w sklepie online należy sprawdzić czy firma należy do systemu gwarantującego stosowanie dobrych praktyk i określonych standardów usługi. Na przykład certyfikat Euro-Label gwarantuje spełnianie przez sklep wymagań prawa zarówno europejskiego, jak i krajowego dotyczącego zawierania transakcji na odległość, dzięki temu nie trzeba się bać, że dokona się transakcji za produkt, którego się nigdy nie otrzyma.

zakupy internetowe

Bezpieczeństwo płatności

Jeśli nie ma pewności co do sklepu, w którym dokonuje się zakupu, najlepiej albo zrezygnować albo wybrać płatność przy odbiorze za pośrednictwem kuriera. Większość wiarygodnych sklepów umożliwia dokonanie zakupów w takiej formie. Jeśli korzystasz z domowej sieci internetowej, a operator płatności posiada certyfikat bezpieczeństwa można mieć pewność, że transakcja przebiegnie pomyślnie i bezpiecznie. 

Opinie innych użytkowników

Na forach internetowych lub serwisach internetowym skupiającym opinie konsumentów o sklepach można uzyskać wiele cennych informacji na temat sklepu internetowego. Na przykład czy produkty są oryginalne, czy nie ma problemu z dostawą i czy paczki nie docierają uszkodzone. Pomaga to dokonać odpowiedniego zakupu w odpowiednim sklepie.

Kody promocyjne na zakupy w drogerii

Promocje dodatkowo skłaniają ku zakupom, dlatego warto w sieci poszukiwać kodów rabatowych na obniżenie ceny produktu, darmową dostawę lub otrzymanie upominku do zamówienia. Na większe promocje można liczyć w okresach okołoświątecznych, kiedy obniżek cen można być niemal pewnym.

Zakupy kosmetyków online 

Zalet zakupów kosmetyków w sklepach online jest niewątpliwie bardzo dużo. Drogeria internetowa to miejsce oferujące szeroki asortyment, dostępność mniej popularnych kosmetyków i częste obniżki cen, co z pewnością wpływa na satysfakcję konsumentów. Zakupy online stały się już codziennością i nawet osoby starsze, które zwykle dokonywały zakupów w sklepie stacjonarnych, coraz częściej skłaniają się ku zakupom w sklepie internetowym.