Wybierając się na wizytę do rodziców i ich nowonarodzonego dziecka, warto zabrać za sobą drobny upominek.

Wręczenie świeżo upieczonym rodzicom prezentu nie tylko leży w dobrym guście, ale również jest naprawdę miłą pamiątką w tych pierwszych dniach po narodzinach niemowlaka. Co jednak kupić w prezencie dla rodziców i ich dziecka? 

Wybór prezentów dla rodziców i bobasa jest ogromny, stąd też wiele osób ma problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Z jednej strony dobrym pomysłem jest wybranie czegoś praktycznego, co z pewnością przyda się rodzicom podczas opieki nad maluchem.

Z drugiej zaś strony, praktyczne prezenty po zużyciu nadają się tylko do wyrzucenia. Warto zatem rozważyć podarowanie rodzicom i ich maleństwu wyjątkowego prezentu, który będą przechowywali jako pamiątkę. Jaki prezent dla nowo upieczonych rodziców i ich dziecka? 

Prezent po narodzinach dziecka – co wybrać?

Teoretycznie wybór prezentu dla nowo upieczonych rodziców i ich dziecka nie powinno być niczym trudnym. Półki sklepowe uginają się od akcesoriów dla niemowląt i przyrządów przydatnych w opiece nad dzieckiem. Do niedawna świetnym pomysłem było kupno kilku ubranek, wielu paczek pampersów czy nawet kosmetyków do pielęgnacji. Obecnie jednak rodzice samodzielnie wolą skompletować wyprawkę dla maluszka, która nie tylko będzie pasowała do ich gustu, ale przede wszystkim stanie się niezbędna przy opiece nad dzieckiem. 

Warto wcześniej zapytać rodziców o zdanie, ale można również rozważyć kupno prezentu będącego jednocześnie piękną pamiątką. Upamiętnienie tego okresu pierwszych dni i miesięcy niemowlaka będzie niepowtarzalnym prezentem dla całej rodziny. Jaki zatem upominek dla rodziców i niemowlaka będzie najlepszy? 

Jaki prezent dla rodziców i bobasa do 200 złotych? 

Nie bez powodu mówi się, że jednym z praktycznych, ale jednocześnie uniwersalnych prezentów dla dziecka i jego rodziców, jest podarowanie zestawu książeczek do czytania. Dzięki temu cała rodzina będzie mogła spędzić czas na wspólnym czytaniu. Książeczki mogą być dopasowane do wieku – czarno-białe z dużymi obrazkami świetnie sprawdzą się w pierwszych miesiącach po narodzinach. Do zestawu można jednak dołączyć książeczki dla nieco starszych dzieci, które z pewnością przydadzą się w późniejszym czasie. 

Album na zdjęcia czy ramka do odciśnięcia stópki bądź rączki maluszka również powinna spodobać się świeżo upieczonym rodzicom. W pierwszych tygodniach po narodzinach rodzice z pewnością będą robić mnóstwo zdjęć, które potem chętniej wywołają, jeśli będą mieli gdzie je przechowywać. Dodatkowo zarówno ramka na odcisk, jak i album to piękna pamiątka, do której dziecko w wieku szkolnym czy jako dorosły chętnie będzie wracać. 

Pomysłem na prezent do 200 złotych może być również wręczenie rodzicom zaproszenia na profesjonalną sesję noworodkową. Pomimo tego, że jest to obecnie popularne, to na pewno świeżo upieczeni rodzice będą zajęci opieką nad dzieckiem, aniżeli szukaniem odpowiedniego fotografa. Dlatego warto ich zaskoczyć i tuż po narodzinach wręczyć im bon na pamiątkową sesję. 

W razie problemów z wyborem prezentu, zawsze można podpytać rodziców lub dziadków o konkretne produkty, które mogą być niezbędne do opieki nad dzieckiem. Mogą to być różnego rodzaju zabawki, misie szumiące czy dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji. Rodzice i dziadkowie na pewno podsuną pomysł ciekawego prezentu, który będzie im służył przez długi czas. Oprócz tego warto rozważyć zakup uniwersalnych koszulek dla rodziców i dziecka. 

Koszulki dla rodziców i dziecka – dlaczego warto? 

Dobrym pomysłem na prezent dla rodziców i dziecka będzie podarowanie im dedykowanych koszulek. W sklepach internetowych można znaleźć specjalne zestawy koszulek dla ojców, matek oraz niemowlaków. Takie koszulki doskonale sprawdzą się do zrobienia rodzinnego, pamiątkowego zdjęcia, które następnie będzie można wręczyć całej rodzinie oraz powiesić na ścianie. 

Koszulki dla rodziców i dziecka występują w wielu ciekawych konfiguracjach i kolorach. Dodatkowo taki prezent można spersonalizować, wybierając śmieszny napis dopasowany do humoru i stylu życia obdarowywanej rodziny. Jednocześnie producenci umożliwiają wstawienie własnego napisu – na przykład imienia dziecka czy obojga rodziców. Zestaw koszulek z pewnością ucieszy obdarowywanych.